ViaDia Pirkanmaa ry

Yhteystiedot

ViaDia Pirkanmaa ry

Puutarhakatu 17
33210 Tampere

Pekka Matilainen
Toiminnanjohtaja
-
044 3556125
pekka.matilainen@viadia.fi

Mikko Ruhanen
Hallintopäällikkö
Kuntouttava työtoiminta
050 5116617
mikko.ruhanen@viadia.fi

Anna Niiranen
Työvalmennuksen esimies
Kuntouttava työtoiminta
050 3136513
anna.niiranen@viadia.fi

Marita Mäntynen
Psykiatrinen sairaanhoitaja
Kadulta Kotiin-Hanke
050 5764847
marita.mantynen@viadia.fi

Johanna Kantanen
Psykiatrinen sairaanhoitaja
Kadulta Kotiin-Hanke
050 3590169
johanna.kantanen@viadia.fi

Kirsi Ohvo
Ohjaaja
Kadulta Kotiin-Hanke
050 5704970
kirsi.ohvo@viadia.fi

Tiina Oslanus-Matilainen
Järjestösihteeri
Laskutus, reskontra
050 5959989
tiina.oslanus-matilainen@viadia.fi

Maarit Ilkka
Työvalmentaja
Myymälä
050 5767016
maarit.ilkka@viadia.fi

Ulla Terävä
Työvalmentaja
Siivous ja ruokahuolto
050 3086883
ulla.terava@viadia.fi

Adalmiina Hietaniemi
Työvalmentaja
Keittiö
050 5758070‬
adalmiina.hietaniemi@viadia.fi

Riku Janhunen
Työvalmentaja
Kuljetus ja kiinteistö
050 5139609
riku.janhunen@viadia.fi

Sini Svahn
Ohjaaja
Tavaran vastaanotto
050 5017025
sini.svahn@viadia.fi

Franz Lindström
Ohjaaja

Opiskelija
050 3535033
Franz.lindstrom@viadia.fi

Leena Rauhala
Hallituksen puheenjohtaja
leena.rauhala@viadia.fi

 


ViaDia-tori Tampere
Puutarhakatu 17
33210 Tampere
040 1797771
viadia-tori@hotmail.com

ViaDia kuljetus
050 5764417

Tilitiedot:
IBAN: FI86 4503 0010 1638 00

Viitteet:
ViaDia-tori 22211
Jäsenmaksut 22240
Lahjoitukset 22266

Yhteistyötahot:

ViaDia ry
Tampereen kaupunki
STEA
Toivontupa ry
Kylmäkosken vankila
Suomen Punainen Risti

Taustayhteisö:
Tampereen Vapaakirkkoseurakunta

ViaDia Pirkanmaa ry (perustettu 2013) on Vapaakirkon diakoniajärjestö, jonka kattojärjestönä toimii valtakunnallinen ViaDia ry (perustettu 1936). Kotipaikkamme on Tampere. Y-tunnus: 2634159-1